17 czerwca 2017r 54 Stalowowolska Drużyna Harcerska im. Bronisława wzięła udział jednocześnie w dwóch przedsięwzięciach.

11 czerwca 2017r 54 Stalowowolska Drużyna Harcerska im. Bronisława Kochana reprezentowała ze sztandarem Lasowiacki Hufiec na uroczystości w 73. rocznicę bitwy partyzanckiej na Porytowym Wzgórzu w Lasach Janowskich.

10 czerwca 2017 roku 54 Stalowowolska Drużyna Harcerska im. Bronisława Kochana skorzystała z zaproszenia i wzięła udział w obchodach Stalowowolskiego Dnia Kresowian zorganizowanych przez miejscowy oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich.

W czwartek 18 maja 2017r w godzinach popołudniowych 54 Stalowowolska Drużyna Harcerska im. Bronisława Kochana na zaproszenie Fuhdacji KEDYW wzięła udział w uroczystości upamiętnienia 73 rocznicy likwidacji tzw. „górki rozwadowskiej”, czyli konspiracyjnego lokalu Armii Krajowej.

6 maja 2017r. rano harcerze z 54 Stalowowolskiej Drużyny Harcerskiej im. Bronisława Kochana korzystając z zaproszenia udali się z przedstawicielami Światowego Związku Sybiraków Koła Stalowa Wola na XXVIII Pielgrzymkę Sybiracką na Jasną Górę.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w naszym mieście upłynęły harcerzom w sposób bardzo aktywny.

22 kwietnia 2017r. 54 Stalowowolska Drużyna Harcerska im. Bronisława Kochana wzięła udział w akcji edukacyjnej „Drzewko za makulaturę”.

54 Stalowowolska Drużyna Harcerska im. Bronisława Kochana wzięła udział w akcji „Paczka a dla bohatera” zainicjowanej przez st. sierż. rez. Tomasza Sawickiego ze Szczecina.

W tym roku na III Harcerską Ekstremalną Drogę Krzyżową z Jastkowic na Radną Górę organizowaną przez 54 Stalowowolską Drużynę Harcerską Lasowiackiego Hufca ZHP zapisało się ok. 200 osób.

W środę 5 kwietnia 2017r. kilkoro harcerzy z 54 SDH im. Bronisława Kochana wzięło udział w akcji „1000 drzew na minutę".

Druh hm. Tadeusz Zipser odszedł na wieczną wartę.

Deportacja przeprowadzona przez NKWD 10 lutego 1940 r. odbyła się w straszliwych warunkach, które dla wielu były wyrokiem śmierci.

Czuwaj! Przypominam, że odprawy drużynowych i instruktorów (o ile nie ma powiadomienia o zmianie terminu lub godziny) odbywają się w drugą środę miesiąca o godz. 17:30. Komendant hufca

Uroczyste obchody 80 rocznicy powstania COP Stalowej Woli.

Niejedna miejscowość w naszej Ojczyźnie odczuwa do tej pory blizny powstałe w czasie II wojny światowej.

Czuwaj! Kilka miesięcy temu na odprawie drużynowych większość obecnych zaaprobowała pomysł zorganizowania imprezy integrującej środowiska naszego hufca – wspólne śpiewanie kolęd.

54 SDH ZHP im Bronisława Kochana zorganizowała półkolonię dla kilkunastu dzieci.

Dziękuję harcerzom obecnym na obchodach 154 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

O zimowisku w Stępinie, gdzie przebywało ponad 70 harcerzy nie będę się rozpisywał, aby nie zrobiło się przykro tym, którzy mogli tam być.

Kiedy 14 stycznia 2017r. większość harcerzy z 54 SDH ZHP im. Bronisława Kochana kończyło już obiad w Stępinie koło Strzyżowa dwoje z nich: przyboczna i zastępowy udali się do klubu EMKA na spotkanie opłatkowe z członkami Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Wschodnich.

W dzisiejsze mroźne południe kilka osób z 54 SDH ZHP im. Bronisława Kochana korzystając z zaproszenia udało się do siedziby Światowego Związku Sybiraków Koło Stalowa Wola na spotkanie opłatkowe.

Wspierają Nas | Sponsorzy, Patroni