Wyjątkowy scenariusz obchowów 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszym mieście.

54 Stalowowolska Drużyna Harcerska im. Bronisława Kochana działająca przy PSP nr 11 im. Szarych Szeregów ze sztandarem hufca na zaproszenie organizatorów (które skierowane było do wszystkich środowisk hufca) wzięła udział w uroczystości z okazji 78 rocznicy zbrojnej agresji ZSRR na Polskę.

10 września 2017r. 54 Stalowowolska Drużyna Harcerska im. Bronisława Kochana  działająca przy PSP nr 11 im. Szarych Szeregów wystawiła poczet ze sztandarem naszego Lasowiackiego Hufca ZHP im. Powstańców Styczniowych podczas polowej Mszy św.

Harcerze z 54 Stalowowolskiej Drużyny Harcerskiej im. Bronisława Kochana działającej przy PSP nr 11 im. Szarych Szeregów na wrześniowym biwaku w Szczecynie przygotowali kartki dla Powstańców Warszawskich.

54 Stalowowolska Drużyna Harcerska im. Bronisława Kochana działająca przy PSP nr 11 im. Szarych Szeregów zgłosiła się do Narodowego Czytania "Wesela".

54 SDH im. Bronisława Kochana działająca przy PSP nr 11 im. Szarych Szeregów stawiła się 1 września 2017r na cmentarzu wojennym w Rozwadowie aby oddać cześć obrońcom naszej Ojczyzny.

Dziękuję harcerzom z 54 SDH im. Bronisława Kochana działającej przy PSP nr 11 im. Szarych Szeregów i 4 Szczepu "Feniks", którzy 15 sierpnia 2017r wzieli udział w miejskich obchodach Święta Wojska Polskiego.

17 czerwca 2017r 54 Stalowowolska Drużyna Harcerska im. Bronisława działająca przy PSP nr 11 im. Szarych Szeregów i w Szkole Podstawowej w Szczecynie wzięła udział jednocześnie w dwóch przedsięwzięciach.

11 czerwca 2017r 54 Stalowowolska Drużyna Harcerska im. Bronisława Kochana działająca przy PSP nr 11 im. Szarych Szeregów reprezentowała ze sztandarem Lasowiacki Hufiec na uroczystości w 73. rocznicę bitwy partyzanckiej na Porytowym Wzgórzu w Lasach Janowskich.

10 czerwca 2017 roku 54 Stalowowolska Drużyna Harcerska im. Bronisława Kochana działająca przy PSP nr 11 im. Szarych Szeregów skorzystała z zaproszenia i wzięła udział w obchodach Stalowowolskiego Dnia Kresowian zorganizowanych przez miejscowy oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich.

W czwartek 18 maja 2017r w godzinach popołudniowych 54 Stalowowolska Drużyna Harcerska im. Bronisława Kochana działająca przy PSP nr 11 im. Szarych Szeregów  na zaproszenie Fuhdacji KEDYW wzięła udział w uroczystości upamiętnienia 73 rocznicy likwidacji tzw. „górki rozwadowskiej”, czyli konspiracyjnego lokalu Armii Krajowej.

6 maja 2017r. rano harcerze z 54 Stalowowolskiej Drużyny Harcerskiej im. Bronisława Kochana działająca przy PSP nr 11 im. Szarych Szeregów i Szkole Podstawowej w Szczecynie  korzystając z zaproszenia udali się z przedstawicielami Światowego Związku Sybiraków Koła Stalowa Wola na XXVIII Pielgrzymkę Sybiracką na Jasną Górę.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w naszym mieście upłynęły harcerzom w sposób bardzo aktywny.

22 kwietnia 2017r. 54 Stalowowolska Drużyna Harcerska im. Bronisława Kochana działająca przy PSP nr 11 im. Szarych Szeregów wzięła udział w akcji edukacyjnej „Drzewko za makulaturę”.

54 Stalowowolska Drużyna Harcerska im. Bronisława Kochana działająca przy PSP nr 11 im. Szarych Szeregów wzięła udział w akcji „Paczka a dla bohatera” zainicjowanej przez st. sierż. rez. Tomasza Sawickiego ze Szczecina.

W tym roku na III Harcerską Ekstremalną Drogę Krzyżową z Jastkowic na Radną Górę  organizowaną przez 54 Stalowowolską Drużynę Harcerską ZHP działającą przy PSP nr 11 im. Szarych Szeregów zapisało się ok. 200 osób.

W środę 5 kwietnia 2017r. kilkoro harcerzy z 54 SDH im. Bronisława Kochana wzięło udział w akcji „1000 drzew na minutę".

Druh hm. Tadeusz Zipser odszedł na wieczną wartę.

Deportacja przeprowadzona przez NKWD 10 lutego 1940 r. odbyła się w straszliwych warunkach, które dla wielu były wyrokiem śmierci.

Wspierają Nas | Sponsorzy, Patroni