Harcerze z 54 Stalowowolskiej Drużyny Harcerskiej im. Bronisława Kochana działającej przy PSP nr 11 im. Szarych Szeregów na wrześniowym biwaku w Szczecynie przygotowali kartki dla Powstańców Warszawskich.

Dla członków Związku Harcerstwa Polskiego patriotyzm jest bardzo ważny. Bierzemy udział w obchodach upamiętniających ważne dla naszego kraju wydarzenia. Niejednokrotnie podczas uroczystości mieliśmy okazję “dotknąć historii” – spotkać się z kombatantami, bohaterami dzięki, którym żyjemy w wolnej Polsce. W rozmowach urzekali nas oni swoimi historiami. Opowiadali o niebezpiecznych i niezwykle tragicznych sytuacjach, w których brali udział. A jednak opowiadając o nich, na ich twarzach widzieliśmy uśmiech, widzieliśmy radość, choć oczy często skrywały strach i ból. Wysłanie kartki to bardzo prosty, zwykły gest, który w niewielkim stopniu odzwierciedla naszą wdzięczność, nasz szacunek do osób, które w naszym wieku wychowywały się w trudnych czasach. Dlatego prostymi zdaniami, zwykłym “Dziękuję za wolną Polskę” chcemy pokazać, że dla nas to nie tylko weterani i kombatanci, ale przede wszystkim bohaterowie. Szkoda, że w wolnej Polsce niektórym  z nich brakuje opieki instytucji państwowych. A akcje takie jak te pozwalają nam – instruktorom i drużynowym uświadamiać dzieci i młodzież, jak bardzo wdzięczni powinniśmy być, że żyjemy w czasach pokoju i wolności. Komendant hufca.

Wspierają Nas | Sponsorzy, Patroni