11 czerwca 2017r 54 Stalowowolska Drużyna Harcerska im. Bronisława Kochana działająca przy PSP nr 11 im. Szarych Szeregów reprezentowała ze sztandarem Lasowiacki Hufiec na uroczystości w 73. rocznicę bitwy partyzanckiej na Porytowym Wzgórzu w Lasach Janowskich.

Obchody rozpoczęły się montażem słowno-muzycznym w wykonaniu młodzieży Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza, po której odbyła się polowa Msza św. w intencji poległych. Ważną częścią uroczystości - oprócz modlitwy i Apelu Poległych, był moment złożenia kwiatów przed pomnikiem Bohaterów Porytowego Wzgórza. Rangę uroczystości podkreśliła obecność asysty honorowej, wystawionej przez Oddział Kawalerii Ochotniczej w barwach 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego, której towarzyszyła „Olek - Orkiestra”. Komendant hufca

Wspierają Nas | Sponsorzy, Patroni