W czwartek 18 maja 2017r w godzinach popołudniowych 54 Stalowowolska Drużyna Harcerska im. Bronisława Kochana działająca przy PSP nr 11 im. Szarych Szeregów  na zaproszenie Fuhdacji KEDYW wzięła udział w uroczystości upamiętnienia 73 rocznicy likwidacji tzw. „górki rozwadowskiej”, czyli konspiracyjnego lokalu Armii Krajowej.

Tegoroczne obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod stalowowolskim mauzoleum, gdzie spoczywają bohaterzy Armii Krajowej, wśród nich poległy 18 maja 1944 roku dowódca Kedywu (Kierownictwo Dywersji) Stanisław Bełżyński ps. „Kret” oraz Stanisław Szumielewicz „Kryspin”. Następnie w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej odprawiono Mszę św. w intencji poległych bohaterów. Tuż po eucharystii, uczestnicy nabożeństwa przeszli ulicami Rozwadowa przed tablicę pamiątkową, umieszczoną na konspiracyjnym lokalu „Górka”, siedzibie Kedywu AK „Wilcze Łyko”, gdzie odbyło się złożenie wieńców. Na zakończenie uroczystości uczestnicy obchodów zwiedzili wystawę militariów i pamiątek znajdującą się w pomieszczeniach historycznej „Górki”. Organizatorami drugich już obchodów rocznicowych byli Fundacja Kedyw i Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Partyzant”. Komendant hufca

Wspierają Nas | Sponsorzy, Patroni