Uroczyste obchody 80 rocznicy powstania COP Stalowej Woli.

 W dniu 5 lutego 2017r. uroczystość rozpoczęła  się Mszą św. w Bazylice Konkatedralnej w intencji Eugeniusza Kwiatkowskiego i budowniczych Centralnego Okręgu Przemysłowego. Po Mszy św. uczestnicy przemaszerowali do MDK na uroczystą Sesję Rady Miejskiej. Wysłuchaliśmy wielkiej mowy programowej wicepremiera inż. Eugeniusz Kwiatkowskiego.Osiemdziesiąt lat temu Eugeniusz Kwiatkowski stworzył i wprowadził w życie koncepcję Centralnego Okręgu Przemysłowego, symbol odrodzenia Polski po latach zaborów. Stalowa Wola zgodnie z pierwotnymi planami, miała pełnić funkcję osiedla przyfabrycznego dla budowanego od podstaw zagłębia przemysłu. Stalowowolską inwestycję zrealizowano w rekordowym czasie: 26 miesięcy i 26 dni. Miasto było i pozostało bardzo ważnym ośrodkiem na mapie południowo-centralnej Polski. Jako perła COP inauguruje więc obchody rocznicy jego powstania.
Z okazji 80. rocznicy powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego przez cały rok będą odbywać się uroczystości i imprezy towarzyszące. 

Dziękuję harcerzom z 54 Stalowowolskiej Drużyny Harcerskiej im. Bronisława Kochana za reprezentowanie  Lasowiackiego Hufca ZHP im. Powstańców Styczniowych. Komendant hufca.

Wspierają Nas | Sponsorzy, Patroni