Czuwaj! Kilka miesięcy temu na odprawie drużynowych większość obecnych zaaprobowała pomysł zorganizowania imprezy integrującej środowiska naszego hufca – wspólne śpiewanie kolęd.

Ta impreza pod nazwą „Kolędowanie z lilijką” odbyła się 28 stycznia 2017r. Impreza otwarta była dla wszystkich. Mieliśmy do dyspozycji salę widowiskową SDK na 3 godziny. Stawiły się dwie drużyny – 54 SDH oraz 13 SDH. Inne środowiska widocznie nie mają ochoty na integrację, bądź z innych powodów nie mogły się stawić. Na ekranie pojawiło się logo naszego hufca i były wyświetlane zdjęcia, na których zobaczyć można było harcerzy ze wszystkich naszych środowisk. Na widowni zasiedli rodzice, babcie a także dh Rafał Maresch, który przyjechał w rodzinne strony z Warszawy ze swoim synem – zuchem z Mokotowa. Dh Rafał przyjął rolę akompaniatora grając na gitarze. Atmosfera była kameralna i przyjazna. Po zaśpiewaniu kilkunastu kolęd przeszliśmy do piosenek harcerskich. Pod koniec Druhowie Rafał Maresch i Grzegorz Latawiec tak się rozkręcili wspominając wspólne śpiewy przy ognisku, że trudno było im przerwać  . Spotkanie zakończyło się podziękowaniem dla Dyrekcji i pracowników SDK oraz zawiązaniem kręgu z wszystkich obecnych i zaśpiewaniem piosenki „Bratnie słowo”. Komendant hufca.

Wspierają Nas | Sponsorzy, Patroni